کاربر گرامی !؛ لطفا به منظور بهره گیری از کلیه قابلیت های وبلاگ از مرورگر گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس استفاده نمائید

امور کتابخانه های عمومی استان همدان

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به تمامی رؤسای محترم ادارات، مسئولین و کتابداران محترم کتابخانه ها در رابطه با فعالیتهای مربوط به کتابخانه ایجاد شده است.

امور کتابخانه های عمومی استان همدان

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به تمامی رؤسای محترم ادارات، مسئولین و کتابداران محترم کتابخانه ها در رابطه با فعالیتهای مربوط به کتابخانه ایجاد شده است.

۸ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

۳۱
شهریور

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۲۹
شهریور

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۲۷
شهریور

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۲۷
شهریور 

زن جارو را گرفت و شروع کرد به تمیز کردن دم در ِ حیاط ، دلش خیابان را می پایید و دستش تند تند جارو را روی زمین می کشید. چهل صبح قبل از طلوع ، تقلّای هر روزش بود.شنیده بود که در صبح چهلمین روز حاجتش را خواهد گرفت اگر به طور پیوسته هر صبح قبل از طلوع ، خانه و حیاط تا دم در را آب و جارو کند.

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۲۱
شهریور


عرفه آمد و من باز مصفا نشدم
 حاجی معتکف یوسف زهرا نشدم
 همه گشتند سفید و دل من هست سیاه
باز هم شکرکه پیش همه رسوا نشدم

مطمئن باش ، حرفهایت هرچند تکراری باشد یکی هست که به آنها گوش میدهد آن کسی نیست جز خدا
سلام بر عرفه که جانمان را به رایحه و خنکای نسیم نوازش می دهد
. . .
آیا در رؤیاهایتان، سبکبالی و لذت پرواز روح را احساس کرده اید؟

عرفه، رؤیایی است که به حقیقت می پیوندد . . .
روز عرفه، بر عارفان حق، آنان که از خیمه وجود خویش بیرون می آیند

و با آتش شوق و اشتیاق وصال، به دعا و نیایش متوسل می شوند، خجسته باد.
در روز عرفه، دست های خود را به سوی آن بی نیاز بالا می بریم

و پیوسته دعا می کنیم: خدایا! غروب این روز را با غروب گناهانمان یکی گردان . . .
خدایا! آن‌گاه که جان ها و اندیشه ها از نسیم فرح‌بخش نام و یادت سرشار است،

بگذار در برکه عرفه، خود را از زنگار غفلت و معصیت شست‌وشو دهیم . . .
در زلال آفتاب نگاه خداوند، قنوت عشق را عاشقانه به زمزمه می نشینیم،

در روز عرفه که سجاده ای به وسعت هستی گسترده است . . .
روز عرفه، روز بی پیرایگی و آراستگی در عرفات خدا

و روز زمزمه رازمندی های حسین و روز برخورد اشک و لبخند است . . .
دل در جوشش ناب عرفه، وضو می گیرد و در صحرای تفتیده عرفات،

جاری می شود. آن جا که ایوان هزار نقش خداشناسی است . . .
روز عرفه، روزی است که در‌های آسمان را
برای پذیرش تضرع‌های عاشقانه‌ بندگان ذات اقدس الهی می‌گشایند . . .
روز عرفه، روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت

و اطاعت خود دعوت کرده و از آن سوی سفره جود خود را برای آنها گسترانیده است.

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۰۴
شهریور


معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در اطلاعیه‌ای‌ دستورالعمل‌ شرکت در آزمون مدرسه اینترنتی خواندن را جهت اطلاع فراگیران اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در اطلاعیه‌ای‌ با اشاره به برگزاری آزمون‌ نهایی مدرسه اینترنتی خواندن در دو زمان صبح و بعدازظهر روز یکشنبه هفتم شهریورماه و لزوم مراجعه فراگیران به سامانه مدرسه به نشانی school.iranpl.ir و ورود به پروفایل کاربری و شرکت در آزمون اختصاصی هر درس، دستورالعمل‌ شرکت در آزمون مدرسه اینترنتی خواندن را نیز جهت اطلاع فراگیران «مدرسه اینترنتی خواندن» اعلام کرده است که به شرح زیر است:


1. فراگیران محترم تنها یکبار می‌توانند در آزمون نهایی شرکت کنند. لذا ضروری است از محل‌هایی که اینترنت پر سرعت و پایدار دارند در آزمون دروس شرکت کنند. درصورت قطعی اینترنت تا اطلاع‌ثانوی امکان برگزاری مجدد آزمون وجود ندارد.


2.  فراگیران محترم با توجه به انتخاب‌های آخر خود در سیستم ارزیابی عملی دروس مدرسه اینترنتی، می‌توانند آزمون‌های دروس انتخاب شده را در صفحه پروفایل خود به‌صورت مجزا مشاهده و در آزمون شرکت کنند.

3.  فراگیران محترم تنها در زمان‌های معین شده (ساعت 11 الی 13 یا ساعت 15 الی 17) فرصت دارند در سامانه وارد شده و در آزمون‌ها شرکت کنند. توجه فرمایید خارج از این ساعات امکان شرکت در آزمون وجود نخواهد داشت. 

4. تعداد سوالات هر درس 10 عدد و از تمام جلسات هر درس می‌باشد که زمان اختصاص یافته برای هر کدام از دروس نیز 10 دقیقه است. لذا افرادی که آزمون سه درس را دارند بطورکلی 30 دقیقه فرصت دارند تا آزمون خود را به اتمام برسانند. (برای هر درس 10 دقیقه مجزا محاسبه می‌شود و هیچ تداخلی با درس دیگر ندارد) ضروری است فراگیران به گونه ای برنامه‌ریزی کنند تا در مهلت مشخص شده بتوانند تمام سوالات را پاسخ دهند. 

5.سوالات هر فرد، به‌صورت مجزا و متفاوت (کاملاً شخصی شده) است. 


6.  با توجه به اینکه تصحیح سوالات و سوابق گذشته نیاز به زمان دارد، نمرات آزمون دروس، پس از پایان آزمون و در همان روز مشخص نخواهد شد. 


7.  امکان تشخیص افرادی که آزمون خود را به‌صورت ناقص رها می‌کنند توسط کارشناسان سامانه کاملاً وجود دارد، لذا از اصرار بر شرکت در آزمون مجدد به‌علت مشکلات خاصی از جمله قطعی اینترنت خودداری فرمایید. 

8. فراگیران محترم، قبل از زدن دکمه «اتمام آزمون» از طریق دکمه «لیست سوالات آزمون» پاسخنامه خود را مشاهده و از پاسخگویی و ثبت تمام سوالات اطمینان حاصل کنید.


9. استفاده و بهره‌گیری از متون درسی دوره و سایر منابع در حین آزمون کاملاً مجاز است.

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۰۲
شهریور

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۰۲
شهریور


به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتاب‌های «امیرگل‌ها» نوشته حسین سیدی، «جانستان کابلستان» نوشته رضا امیرخانی، «دشت‌بان» نوشته احمد دهقان، و « فصل پنجم: سکوت» نوشته محمدرضا بایرامی در قالب ششمین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» ویژه شهریور 95 از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در راستای اجرای منویات مقام معظّم رهبری(دام ظله العالی) در خصوص لزوم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه و نیز اقدام عملی در مسیر اجرای سیاست‌های سال 1395 نهاد (سال خواندن) معرفی شدند

  • کارشناسان امور کتابخانه ها