کاربر گرامی !؛ لطفا به منظور بهره گیری از کلیه قابلیت های وبلاگ از مرورگر گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس استفاده نمائید

امور کتابخانه های عمومی استان همدان

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به تمامی رؤسای محترم ادارات، مسئولین و کتابداران محترم کتابخانه ها در رابطه با فعالیتهای مربوط به کتابخانه ایجاد شده است.

امور کتابخانه های عمومی استان همدان

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به تمامی رؤسای محترم ادارات، مسئولین و کتابداران محترم کتابخانه ها در رابطه با فعالیتهای مربوط به کتابخانه ایجاد شده است.

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

۱۸
ارديبهشت


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نقل از دبیرخانه موقت «انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران»، در فراخوانی از تمامی استادان، دانشوران، کتابداران کتابخانه‌های عمومی، دانش‌آموختگان و دانشجویان علم اطلاعات و دانش‌شناسی(کتابداری و اطلاع‌رسانی)، روان‌شناسی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات برای عضویت (پیوسته، وابسته، دانشجویی و حقوقی- مؤسساتی) در انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران دعوت به عمل‌آمد.

«انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران» با رویکرد میان‌رشته‌ای و به‌منظور گسترش، پیشبرد و توسعه دانش و مهارت در حیطه کتابخانه‌های عمومی و توسعه دانش‌بنیان از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی و آموزش‌های مؤثر، پس از کسب مجوز از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده فعالیت علمی در مسیر تحقق اهداف ملی و ارتقای کتابخانه‌های عمومی است.

زمان ثبت‌نام در «انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران» از روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت لغایت شنبه دوازدهم خردادماه سالجاری است و پس از آن در تیرماه، با تشکیل مجمع عمومی؛ اعضای هیأت مدیره و بازرسان این انجمن انتخاب خواهند شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیشتر درباره مؤسسان، ضرورت‌ها و ظرفیت‌های تأسیس، اساسنامه، شرایط هریک از گونه‌های عضویت و ثبت‌نام می‌توانند ضمن تماس با دبیرخانه موقت این انجمن به شماره ۸۸۹۲۵۷۹۰ (۰۲۱) به نشانی www.ipla.ir نیز مراجعه کنند.

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۱۶
ارديبهشت

 دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی از میان آثار منتشر شده طی ۳ سال اخیر، ۷ عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام را به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی کرد

  • کارشناسان امور کتابخانه ها
۰۲
ارديبهشت


با توجه به سؤالات و درخواست‌های برخی از همکاران درباره مسائل آموزشی نکات و موارد ذیل برای اطلاع همه همکاران ارائه می‌شود:

1. با عنایت به درخواست‌ تعدادی از همکاران که به رغم اطلاع‌رسانی‌های متعدد در جریان روند آموزشی قرار نگرفته و اقدام به شرکت در دوره‌های خارج از چارچوب نهاد کرده بودند مقرر گردید تا مدارک این دسته از همکاران محترم نیز تا پایان سال 96 طبق روال اخذ و ثبت شود. به همین منظور، سامانة آموزشی کارکنان از اول اردیبهشت 97 باز شده و امکان بارگزاری مدارک برای بررسی و تأیید فراهم خواهد شد.

2. در سال 97، ملاک و معیار برای پذیرفتن دوره‌ها، محورها و چارچوب‌های ابلاغی از سوی نهاد (فایل پیوست: بستة آموزشی محورهای مصوب 96-97) است. هر دوره آموزشی، گروهی یا انفرادی که نامرتبط با این محورها و چارچوب‌ها باشد، هیچ ارزش اداری و ارتقایی ندارد.

3. دوره‌های گروهی پس از طی فرآیند آن از سوی استان و اخذ مجوز از ستاد برگزار می‌شود.

4. دوره‌های انفرادی نیز با عنایت به سرفصل‌های مصوب حتماً باید به تأیید اداره کل استان برسد. لذا لازم است همکاران قبل از شرکت در هر دوره‌ای درخواست خود را به کارشناس آموزش و پژوهش استان ارائه کنند.

  • کارشناسان امور کتابخانه ها