کاربر گرامی !؛ لطفا به منظور بهره گیری از کلیه قابلیت های وبلاگ از مرورگر گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس استفاده نمائید

امور کتابخانه های عمومی استان همدان

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به تمامی رؤسای محترم ادارات، مسئولین و کتابداران محترم کتابخانه ها در رابطه با فعالیتهای مربوط به کتابخانه ایجاد شده است.

امور کتابخانه های عمومی استان همدان

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به تمامی رؤسای محترم ادارات، مسئولین و کتابداران محترم کتابخانه ها در رابطه با فعالیتهای مربوط به کتابخانه ایجاد شده است.

نصب  عکس اعضا کودک در بخش کودکان

کتابخانه عمومی باقرالعلوم شهر سرکان با طراحی خلاقانه ای نسبت به نصب عکس اعضا کودکان اقدام نمود. یکی از راه های تشویق اعضا کودک به کتابخانه نصب عکس ایشان در بخش مربوطه است.


ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک


با هدف زیبا سازی بخش کودک و تاثیرگذاری بیشتر و بهتر دنیای زیبای کتاب و کتابخوانی بر ذهن و باور کودکان و راهنمایی دقیق تر در انتخاب کتاب مناسب سن  ، طرح اتیکت راهنمای گروه سنی بخش کودک به شکل ابر که بیانگر "پرواز با کتاب خوب" می باشد بصورت حجمی توسط مسئول و کتابدار کتابخانه شهید باهنر طراحی و اجرا گردید.

در این طرح سعی شده است با کمترین هزینه ممکن و استفاده از خلاقیت  کتابداران کار معرفی کتب مناسب با شکل و رنگ مناسب اجرا گردد. همچنین یک کتاب به عنوان نمونه در کنار طرح جهت راهنمایی بیشتر کودکان و والدین به نمایش گذاشته شده است که این قسمت برای معرفی طرح پنجاه کتاب برتر سال نیز استفاده خواهد شد. این طرح علاوه بر جذب کودکان مورد استقبال والدین نیز قرار گرفته است.کتابخانه عمومی آزادی شهرستان همدان اقدام به ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک  نمود
.این طرح با هدف دسترسی راحتر اعضا به کتب مورد نظر و همچنین زیباسازی فضای بخش کودک صورت گرفته که با استقبال خوب اعضا روبه رو است.

   

کتابخانه عمومی حماسه 30 مهر شهرستان همدان اقدام به ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک  و نوجوان نمود.این طرح با هدف دسترسی راحتر اعضا به کتب  و همچنین زیباسازی فضای بخش کودکان صورت گرفته است.                                 

نمونه تابلو اعلانات فرهنگی و عمومی

 

 تابلو اعلانات فرهنگی و عمومی کتابخانه حماسه 30 مهر شهرستان همدان


تابلو اعلانات فرهنگی و عمومی کتابخانه شهید مطهری شهرستان فامنین

تابلو اعلانات فرهنگی و عمومی کتابخانه شهید مدنی شهرستان تویسرکان


ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک


کتابخانه عمومی پروفسور راستان  شهرستان ملایر اقدام به ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک  نمود.این طرح با هدف دسترسی راحتر اعضا به کتب مورد نظر و همچنین زیباسازی فضای بخش کودک صورت گرفته که با استقبال خوب اعضا روبه رو است. نکته قابل تأمل در این طرح استفاده کتابدار ( سرکار خانم میرزایی) از سررسیدهای سالهای گذشته جهت ساخت این اتیکت هاست که با حداقل امکانات اقدام به ساخت چنین اتیکت های زیبایی نموده است.


 فضا سازی کتابخانه در مناسبت ها

فضاسازی کتابخانه شهید باهنر در ایام محرم
      

 فضاسازی کتابخانه شهید باهنر به مناسبت دهه کرامت

طرح یک دقیقه مطالعه

کتابخانه عمومی شهید خضریان شهرستان همدان اقدام به اجرای  طرح «یک دقیقه مطالعه» در کتابخانه نمود.

این طرح  علاوه بر معرفی کتابخانه های عمومی استان به معرفی نویسندگان بومی،تازه های کتاب و بریده جراید پرداخته است و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید و ایجاد انگیزه و ترغیب مراجعین اجرا شده است.


                    طراحی و ساخت تابلو اعلانات ویژه کودکان

کتابخانه امیرالمومنین شهرستان نهاوند اقدام به طراحی و ساخت تابلو اعلانات ویژه کودکان در بخش کودک کتابخانه نمود.

این طرح در راستای تشویق کودکان به امر مطالعه با حداقل امکانات و طراحی زیبا اجرا شده است که مطالب مناسب رده سنی کودکان شامل لطیفه ، احادیث و ... است که به صورت دوره ای در تابلو اعلانات جهت استفاده اعضا کودک نصب می شود.
نصب  عکس اعضا کودک در بخش کودکان

کتابخانه عمومی بعثت روستای سید شهاب تویسرکان با طراحی خلاقانه ای نسبت به نصب عکس اعضا کودکان اقدام نمود.

یکی از راه های تشویق اعضا کودک به کتابخانه نصب عکس ایشان در بخش مربوطه است.

ساخت و جانمایی طبقه هایی جهت نگهداری کاردستی اعضا

کتابخانه آزادی اقدام به ساخت و جانمایی طبقه هایی جهت نگهداری کاردستی اعضا در بخش کودک کتابخانه نمود.

این طرح با هدف معرفی کاردستی های اعضا و همچنین زیباسازی فضای بخش کودک صورت گرفته که با استقبال خوب اعضا روبه رو است.نمونه تابلو اعلانات فرهنگی و عمومی

تابلو اعلانات فرهنگی و عمومی کتابخانه شهدای گمنام جوکار شهرستان ملایر
تابلو اعلانات عمومی کتابخانه شهید باهنر شهرستان بهار


تابلو اعلانات عمومی و فرهنگی کتابخانه ملاحسینقلی شوندی شهرستان رزن


معرفی طرح نورسیده هاکتابخانه عمومی قدس روستای ویانکتابخانه عمومی باهنر شهرستان بهارکتابخانه دانشجوی شهرستان ملایر کتابخانه برادران شهید مومنی روستای طجر شهرستان ملایر
  
 

آلبوم این چند کتاب

کتابخانه باهنر شهرستان بهار


ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک و نوجوان

کتابخانه عمومی فرهنگیان شهرستان همدان اقدام به ساخت اتیکت مجزا جهت بخش کودک و نوجوان نمود.این طرح با هدف دسترسی راحتر اعضا به کتب مورد نظر و همچنین زیباسازی فضای بخش کودک صورت گرفته که با استقبال خوب اعضا روبه رو است.